Parapety

Parapety wewnętrzne


PCW komorowe
Parapety komorowe PCW wykonane są z materiałów charakteryzujących się odpornością na zadrapanie, wodę, wilgoć oraz stabilnością kształtów i wymiarów. Dzięki budowie komorowej te parapety cechują się wysoką sztywnością.
Szerokości standardowe [mm]: 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450,500, 530

PCW renowacyjne (nakładki)
Parapet renowacyjny przeznaczony jest do montażu na istniejących parapetach betonowych, lastrykowych, drewnianych itp.
Proponowane szerokości: 150, 175, 200, 225, 250, 275, 300, 325, 375, 400, 480, 520.

drewniane
Parapety drewniane wykonane są z drewna sosnowego, dębowego i bukowego, klejone, łączonego na wpust i wypust oraz frezowane. Dzięki temu parapet nie odkształca się, ani nie wypacza pod wpływem wilgoci i różnic temperatury.
Szerokości i długości dowolne, po uzgodnieniu.

postforming
Parapety wytwarzane są z płyt wiórowych, pokrywanych wysokociśnieniowym laminatem dekoracyjnym. Spód parapetu pokryty jest materiałwem przeciwprężnym. Połączenie warstwy wierzchniej ze spodnią częścią zabezpieczone jest spoiną poliuretanową. Tylna część oklejona jest taśmą obrzeżową. Po przycięciu parapetu na wymiar boki parapetów należy wykończyć i okleić obrzeżem laminowatym lub listwą boczną za pomocą silikonu.
Grubość 18 mm, szerokości i długości dowolne, po uzgodnieniu.

aglomarmurowe, marmurowe i granitowe
Wypróbowany przez pokolenia kamień naturalny jest ceniony za swoją trwałość. Dzięki dużej twardości i małej sprężystości jest odporny na małe zarysowania, pęknięcia i uszkodzenia. Najtrwalsze są parapety z granitu. Nie ulegają przebarwieniom i są praktycznie niezniszczalne. Powierzchnie parapetów marmurowych trzeba dodatkowo gruntować środkami zabezpieczającymi powierzchnię przed przebarwieniami.
Szerokości i długości dowolne, po uzgodnieniu. Parapety występują w grubościach 2 i 3 cm., krawędzie i narożniki mogą być zaokrąglone, lub tylko sfazowane.

Parapety zewnętrzne


W celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb naszych klientów oferujemy parapety w dowolnych kształtach i wymiarach.
Parapety te wykonane są z blachy stalowej ocynkowane ogniowo lub aluminiowe, następnie powlekane światowej klasy lakierami poliestrowymi typu: Coroflex, Antislip (chroniącymi doskonale blachę przed korozją na długie lata). Dodatkowo oferujemy naszym Klientom zabezpieczenie przed uszkodzeniem podczas transportu i montażu, którym jest folia ochronna (należy ją obowiązkowo usunąć po zamontowaniu parapetu). Plastikowe boczki po docięciu na wymiar pozwalają solidnie osadzić parapet oraz usprawniają odprowadzanie wody.